Ja muidugi quidquid Latine dictum sit altum videtur.

Ja muidugi quidquid Latine dictum sit altum videtur.

Kaebuse kohaselt on pardi maks ja süda “lahjendatud 200 CK-ni”, mis tähendab, et väidetavalt aktiivse koostisosa iga osa kohta “on 1^399 osa mitteaktiivset koostisosa, suhkrut”. Kavalalt on kaebuses see lahjendus välja toodud, mille tulemuseks on suhe 1:1 ja pärast seda on 166 nulli. (Eeldades, et lugesin kõik need nullid õigesti.) Nagu hageja märgib, on tõenäosus, et saadakse tavalises annuses üks toimeaine molekul, „ligikaudu võrdne Powerballi võiduga igal nädalal peaaegu terve aasta jooksul”.

Arveldamine?

Huvitav areng, kavandatud kokkuleppe näol, toimus eelmisel kuul ühes kohtuasjas, Gallucci v. Boiron.

Hagejad püüavad selles kohtuasjas esindada üleriigilist klassi kõigist isikutest, kes on ostnud mitmeid erinevaid Boironi tooteid alates 1. jaanuarist 2000. Nad väidavad, et nende toodete toimeained, isegi kui need on tõhusad, on nii tugevalt lahjendatud, et neid ei ole. – olemas. Seega on Boironi väited toodete eeliste kohta valed ja eksitavad.

Hagejad ja Boiron on teinud ettepaneku lahendada hagi, mis on praegu kohtus esialgse heakskiidu saamiseks. Kokkulepe nõuaks Boironilt kahjutasu hüvitamiseks 5 000 000 dollari suurust tasumist, stiimulit nimetatud hagejatele, advokaaditasusid ja -kulusid, millele lisanduvad kokkuleppe haldamise kulud. Väljamakseid taotlejatele vähendatakse proportsionaalselt, kui 5 miljonit dollarit ei kata kõike. See nõuaks ka Boironilt muudatuste tegemist oma märgistuses ja reklaamis.

(Kui Boiron vajab 5 miljoni dollari väljaköhimiseks abi, ehkki ma kahtlen selles, soovitan tal püüda taotleda James Randi haridusfondi pakutud miljon dollarit auhinda mis tahes homöopaatiliste ravimite tootjale, kes suudab kehtivate teaduslike testidega tõestada, et selle tooted töötavad.)

Tarbijad, kes suudavad esitada ostutõendi, saavad kogu raha tagasi, kuni 100 dollarit leibkonna kohta. Ostutõendita tarbijad saavad 10 dollarit toote kohta, kuni 50 dollarit leibkonna kohta.

Kuna Delarosa kohtuasjas on kohus Californias Coldcalmi ostjate rühma juba heaks kiitnud, välistaks kokkuleppe need isikud, kuid see hõlmaks kõiki teisi Boironi toodete ostjaid USA-s ja ka Californias ostetavaid tooteid peale Coldcalmi. Hagejate hinnangul hõlmaks see kümneid tuhandeid hagejaid.

Hagejate sõnul osteti ajavahemikus jaanuarist 2007 kuni septembrini 2011 (vähem kui 4 kokkuleppega hõlmatud 11 aastast) 12 miljonit ühikut Boironi tooteid mass-jaemüügikauplustest (mis ei hõlma spetsiaalsete looduslike toiduainete müüki). kauplustes või homöopaatidele), umbes 13 miljonit dollarit aastas. Ei ole selge, kas hagejad räägivad ainult 800 homöopaatilisest tootest, mida Boiron müüb, või hõlmavad need mitte-homöopaatilised tooted nendesse numbritesse. Kuna aga hagejad ise lisasid selle teabe oma väite toetuseks, et potentsiaalsete ostjate hulk on väga suur, on mõistlik eeldada, et nad viitavad homöopaatilistele toodetele.

Nii et teeme matemaatikat: kui müük on 13 miljonit dollarit aastas ja kaetav periood on üle 11 aasta, kuidas võib 5 miljonit dollarit olla piisav kõigi nõuete koos advokaaditasude, kulude ja muude kulude väljamaksmiseks? Kavandatavas kokkuleppes sisalduvate ühikumüügiandmete põhjal (ainult mass-jaemüügi puhul) müüdi kokkuleppega hõlmatud 136 kuu jooksul 36 040 000 ühikut. Kui ainult 10% nendest ostudest tõi kaasa 10 dollari suuruse nõude, võrdub see üksi 36 040 000 dollariga. Hagejad on juba hinnanud, et klassi liikmetele kavandatava kokkuleppe teatamine maksab peaaegu 160 000 dollarit. Kavandatava kokkuleppe toetuseks esitatud dokumendid näitavad, et ühele hageja advokaadile määrati teises lahendatud ühishagis tehtud töö eest 595 dollarit tunnis. Minu jaoks see lihtsalt ei sobi tooteulevaade.top.

Isegi kui hagejad kasutasid kogumüüginäitajaid, sealhulgas mittehomöopaatiliste toodete müüginäitajaid, oletame, et ainult pool hagejate viidatud müügist on Boironi homöopaatiliste toodete jaoks ja jääme oma eelduse juurde, et ainult 10% ostjatest esitavad nõude 10 dollarit igaüks. Selle tulemuseks on endiselt üle 18 000 000 dollari suurused nõuded.

Üks ülesanne rühmahagi lahendamisel on parim viis klassiliikmetele kavandatavast kokkuleppest teavitamiseks, et nad saaksid esitada nõude. Sel juhul kasutati midagi, mida nimetatakse “Simmonsi riikliku tarbijauuringu andmeteks”, et määrata, kuidas jõuda klassiliikmete sihtrühmani, mida kirjeldatakse kui “U.S. Täiskasvanud, kes usaldavad homöopaatilisi ravimeid (umbes 45 miljonit USA täiskasvanut). (Ohkab.) See viis järeldusele, et üks sobiv märkamisvahend on reklaam ajakirjas Natural Health. Noh, neil on õigus. Näidisnõuanded rahutute jalgade sündroomi kohta ajakirja veebisaidilt:

Loodusraviarst ütleb: Homöopaatiline ravim võib taimsete ja mineraalainetel põhinevate ravimite lahjendatud annustega leevendada spetsiifilisi sümptomeid.

Ravi: võtke esmalt Zincum metallicum, sest see aitab leevendada RLS-i põdejate kõige sagedasemat kaebust – suutmatust kontrollida oma jalgade ja mõnikord ka käte liigutusi. Kui teie tõmblevad jäsemed äratavad teid öösel üles, proovige neid Causticumiga taltsutada. Kasutage Arsenicum albumit, et leevendada jubedaid-roomavaid tundeid, eriti kui tunnete end ka rahutuna või külmana. Aga kui teil on sügelus ja kuumus, proovige väävlit. Abi võivad olla ka Rhus toxicodendron ja Kali carbonicum. Kõigi abinõudega alustage 6C potentsiga ja võtke kolm graanulit enne magamaminekut. Samuti saate osta kombineeritud valemeid, mis ravivad paljusid sümptomeid.

6C “potentsiaal”? See tähendab, et algmaterjal lahjendatakse ühe osani ühes triljonis. Aga ma kaldun kõrvale.

Lisaks muudaks Boiron kavandatava kokkuleppe kohaselt oma pakendit ja reklaami kahel viisil. Esiteks on „Kasutusnäidustused”, mis kirjeldavad sümptomite või vaevuste ravi ja leevendamist, järgmist „FDA vastutusest loobumise” keelt:

Toidu- ja ravimiamet ei ole neid kasutusviise hinnanud.

Tundub tuttav? See peaks. See on kurikuulus Quack Miranda hoiatus, mis on muudetud homöopaatiliste toodete jaoks. Ja nagu me teame, on see märkimisväärselt tõhus julgustanud inimesi tegema oma ohutuse ja tõhususe uuringuid toidulisandite ostmisel, mis ainuüksi USA-s maksab aastas 28 miljardit dollarit. Me kõik teame palju inimesi, kes on enne toidulisandite ostmist läbi viinud oma randomiseeritud platseebokontrollitud topeltpimedad uuringud, eks?

Teiseks peab Boiron lisama pakendile lahjendustest loobumise teatise, mis märgib, et C, K, CK ja X on homepaatilised lahjendused, ning suunama tarbija Boirin’i veebisaidilt lisateabele. Siiski selgub sellelt lingilt, et see teave on ettevõtte veebisaidil juba saadaval, kuigi seda on raske leida. Igal juhul ei anna pakutud teave lugejale homöopaatiliste lahjenduste tähtsust. Seega jaotises “Mida tähendab “200CK”? leiame:

200CK tähendab, et ainet on homöopaatiliselt lahjendatud 200 korda kiirusega 1:100. Seetõttu on algset ainet lahjendatud 10-200-ni.

See ei anna lugejale väärtuslikku teavet, et selline asi on võimatu. Tegelikult oleks see palju suurem lahjendus kui üks molekul kogu vaadeldavas universumis. Tuleb eeldada, et tarbijal on sellest abi ostu sooritamise üle otsustamisel.

Boiron ei pea oma veebisaidil sellist eksitavat teavet muutma:

K: Kas homöopaatiliste ravimite kohta on tehtud teaduslikke uuringuid?

V: Homöopaatia kohta tehakse üha rohkem teaduslikke uuringuid ja viimastel aastatel on rohkem kui 150 neist uuringutest avaldatud meditsiiniajakirjades. Kliinilised uuringud annavad tõendeid homöopaatiliste ravimite tõhususe kohta ning laboratoorsed alusuuringud kinnitavad tugevalt lahjendatud ainete bioloogilist aktiivsust ja aitavad teadlastel paremini mõista nende toimemehhanismi.

Tuntud CAM-i uurija dr Edzard Ernst (muu hulgas nii siin kui ka siin) ning maailmakuulus autor ja teadlane dr Richard Dawkins on paljude teiste seas eriarvamusel.

Conclusionem

Kokkuvõttes, kui kohus kiidab kokkuleppe heaks, peab Boiron maksma kokku vähem kui 5 000 000 dollarit, et rahuldada kõigi USA-s elavate isikute nõuded (välja arvatud mõned Coldcalmi ostjad Californias), kes enam kui kümne aasta jooksul ostis oma tooteid. Samuti peab see lisama märgistamisele ja reklaamile Quack Miranda hoiatuse. Lõpuks peab see andma tarbijatele teavet, mis ei anna neile täielikku teavet, mida homöopaatiline lahjendusprotsess tegelikult tähendab.

Samuti ei pea Boiron lõpetama ladinakeelsete koostisosade loetlemist. Lõpetan selle nõuandega homöopaatiliste toodete potentsiaalsetele klientidele, sest lõppude lõpuks teab enamik tarbijaid ladina keelt, eks? Ja muidugi quidquid Latine dictum sit altum videtur. Oluline on meeles pidada, et cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare. Ostu kaalumisel de omnibus dubitandum. Lihtsalt sellepärast, et pakend lubab teie hädade vastu rohtu, et suppositio nil ponit in esse. Mis puutub sarnaste ja muude homöopaatiliste jamade seadustesse, siis quod gratis asseritur, gratis negatur, et hoc genus omne.

Fiat iustitia.

Varsti: “The CAM Docket: Boiron II” ja “The CAM Docket: Bach Flower Remedies”.

Autor

Jann Bellamy

Jann J. Bellamy on Florida advokaat ja elab Tallahassee’s. Ta on teaduspõhise meditsiini ühingu (SfSBM) üks asutajatest ja juhatuse liikmetest, kes on pühendunud CAM-i kohta täpse teabe pakkumisele ning osariigi ja föderaalseaduste toetamisele, mis hõlmavad teaduspõhiseid standardeid kõigi tervishoiutöötajate jaoks. Ta jälgib SfSBM-i veebisaidil osariigi ja föderaalseid arveid, mis võimaldaksid pseudoteadusi tervishoius. 

Pildil: kohutav kombinatsioon.

Nii raske kui ka seda uskuda on, kuid teaduspõhise meditsiini ajaveebi, mida te innukalt loed, läheneb kiiresti oma eksisteerimise viies aastapäev. Kõige esimene postitus siin oli Steve Novella 1. jaanuaril 2008 avaldatud eesmärgiavaldus ja minu esimene postitus oli mõnevõrra segane sissejuhatus, mis tagantjärele on minu jaoks kergelt piinlik. See on siiski, mis see on. Põhjus, miks ma seda mainin, on see, et tahan minna mäluribale, et jätkata ühe oma varasematest SBM-i postitustest, mis kandis pealkirja The National Center for Complementary and Alternative Medicine (NCCAM): Teie maksudollarid rasked tööd. Täpsemalt tahan jätkata ühe konkreetse uuringuga, mida mainisin ja mida rahastas NCCAM.

Kuigi ma arvan mitte nii alandlikult, et isegi peaaegu viis aastat hiljem on mu esialgne postitus väärt tervikuna lugemist (kaaludes ainult 3394 sõna, see on isegi üsna lühike – vähemalt minu jaoks), jätan ma säästu sa seda ja lõikad otse jälitama, seda parem uuringut arutada. See on homöopaatia uuring. Jah, erinevalt NCCAM-i praeguse direktori dr Josephine Briggsi protestidest, et NCCAM ei rahasta enam sellise puhta pseudoteaduse nagu homöopaatia uuringuid (kuigi ilmselt kohtub ta homöopaatidega “tasakaalu leidmiseks”), enne kui Dr. Briggsi ametiaeg NCCAM rahastas tegelikult homöopaatiana tuntud müstilise mäluga maagilise vee uuringuid. Eelkõige tõin välja kaks stipendiumi põlgamise pärast. Mõlema stipendiumi peamine uurija oli Iris Bell, kes on Arizona ülikooli Andrew Weili woo keskuse õppejõud. Esimene oli R21 toetus projektile pealkirjaga Polüsomnograafia homöopaatilistes ravimites (NIH grant 1 R21 AT000388).

KIRJELDUS (taotleja esitatud): Klassikaline homöopaatia on 200-aastane komplementaarse ja alternatiivse meditsiini (CAM) süsteem, mis väidab, et aine, mis võib põhjustada sümptomeid tervel inimesel (tõestused), võib ravida sarnaseid sümptomeid haigel inimesel ( Sarnaste seadus). Homöopaatilisi tõendeid, tervisepsühholoogiat ja psühhofüsioloogilisi metoodikaid sünteesivas kavandis hinnatakse selles muudetud 3-aastases R21-uuringus (NCCAM PAR 03-153) kahe erineva homöopaatilise taimse päritoluga ravimi ([A]: Nux Vomica 30c) mõju. või [B]: Coffea Cruda 30c) mõlemast soost täiskasvanud inimeste polüsomnograafilistel unesalvestustel (N=60). Peamised spetsiifilised eesmärgid on: I. Hinnata kahe erineva aktiivse homöopaatilise ravimi mõju võrreldes platseeboga standardsetele unefaasidele ja spektraalsele EEG-le inimestel; ja II. Määrata kindlaks kahe erineva aktiivse homöopaatilise ravimi mõju võrreldes platseeboga inimeste une EEG mittelineaarsetele omadustele; Teisene eesmärk on: III. Hinnata algtaseme individuaalsete erinevuste tunnuste ja subjektiivsete ootuste panust ülaltoodud füsioloogiliste tulemuste muutmisel. Uuringus uuritakse ravimi mõju koostoimet kahe erineva inimese isiksuseomadusega, mis on seotud unetusega ja kattuvad klassikalise homöopaatia puhul, et reageerida kõige tugevamalt igale ravimile. Katsealused jagunevad kahte muidu tervete inimeste subkliinilisse rühma: (i) need, kellel on kõrge hind vaenuliku isiksuseomaduse poolest (tüüp A / koronaarsoodumus; sisaldub Nux Vomica ravipildis) (n = 30) ja (ii) need, kes saavutavad kõrge hinde ärevustundlikkuse isiksuseomaduse poolest (paanikale kalduv; sisaldub Coffea Cruda ravimipildis) (n=30). Kõik katsealused teatavad ka kohvi joomisest tingitud unetusest (sümptom homöopaatias mõlema ravimitüübi puhul) ja asendavad selle kofeiinivaba joogiga vähemalt 7 päeva enne uuringut ja selle kestel (väidetavalt on kohv kliiniline antidoot paljudele homöopaatilistele ravimitele). 4-nädalase protokolli jooksul, iga õppenädala esimesel kahel ööl, tehakse neile kodus kogu öö polüsomnograafilised unesalvestused, st päeval 1 ja 2 (alustase 1), 8 ja 9 (platseebo), 15. ja 16 (alustase 2) ning 22 ja 23 (parandus [A] VÕI abinõu [B]). Kõik saavad platseebot 8. päeval enne magamaminekut ühekordselt pimedana (platseebot manustatakse enne mis tahes abinõu, et kõrvaldada ülekandumise oht ja/või katsetaja tahtlikkus platseebovastustes, varasemates homöopaatilistes katsetes kirjeldatud probleemid). 22. päeval enne magamaminekut saavad pooled iga isiksusetüübi katsealustest ühe annuse Nux Vomicat ja pooled ühe annuse Coffea Crudat randomiseeritud topeltpime meetodil. Kõik osalejad registreerivad ka subjektiivsed une- ja sümptomitemustrid nelja nädala jooksul. Statistilised analüüsid hõlmavad hierarhilisi lineaarmudeleid ja üldisi lineaarmudeleid. Eelmistes uuringutes näitasid valitud vahendid 30c annustes spetsiifilist ja erinevat mõju tervete loomade une elektroentsefalogrammidele. See uuring aitab kaasa meie pikaajalisele eesmärgile mõista klassikalise homöopaatiliste ravimitega ravi neurofüsioloogilisi ja biopsühhosotsiaalseid mehhanisme spetsiifiliste kliiniliste seisunditega patsientidel.

Jättes kõrvale hüpoteeside täiesti teaduslikult pankrotistunud olemuse ja nende testimismeetodid, mis hõlmavad homöopaatilisi tõestusi, tervisepsühholoogiat ja psühhofüsioloogilisi metoodikaid, on NIH R21 toetused uurimuslikud toetused, mis on mõeldud esialgsete hüpoteeside kontrollimiseks.