MS mě nedefinuje, nebrání mi ani mi nebrání dosáhnout mých cílů

MS mě nedefinuje, nebrání mi ani mi nebrání dosáhnout mých cílů

Problémy s žlučníkem: Pokud se nekalená choroba z žlučníku neléčí

Akutní akalkulózní onemocnění žlučníku nelze ignorovat, zvláště pokud je na vině vážná septická infekce.

Pokud není léčen, může být velmi nebezpečný, “říká Rogula. Stav může vést k:

Kompletní ucpání žlučových cest Perforace – malý otvor – ve žlučníku, který umožňuje prosakování žluči mimo žlučník Gangréna

Pokud máte podezřelé bolesti v pravém horním břiše, je nejlepší si to nechat vyšetřit – pokud je to váš žlučník, mohou za to nejspíše žlučové kameny. Ale pokud tomu tak není, váš lékař provede testy, aby zjistil, co vás trápí žlučník, a situaci náležitě napraví, aby zmírnil vaši bolest.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o trávení!

Nejnovější v žlučníku

4 způsoby, jak předcházet žlučovým kamenům

Udržování zdravé hmotnosti dietou a cvičením pomáhá snížit riziko vzniku žlučových kamenů.

Od Hedy Marks 3. prosince 2018

Žlučové kameny během těhotenství: příznaky, diagnostika, léčba a prevence

Těhotné ženy mají vyšší riziko vzniku žlučových kamenů kvůli extra estrogenu, ale není těžké se těmto problémům žlučníku vyhnout.

Od Krisha McCoy 17. května 2018

Souvislost mezi problémy se žlučníkem a diabetem

Pokud máte cukrovku, je pravděpodobnější, že budete mít problémy se žlučníkem – existují však způsoby, jak riziko snížit.

Od Diane Stresing 1. května 2018

Existuje souvislost mezi bolestmi hlavy a problémy s žlučníkem?

Praktici východní medicíny vidí jasnou souvislost mezi bolestmi hlavy a problémy se žlučníkem. Jedna studie naznačuje, že myšlenka může být správná.

Od Krisha McCoy 26. dubna 2018

7 nechirurgických ošetření žlučových kamenů

Žlučové kameny lze léčit bez chirurgického zákroku, ale pouze pokud splňují určitá kritéria.

Od Sara Calabro 26. dubna 2018

Spojení mezi žlučovými kameny, obezitou a hubnutím

Obezita zvyšuje vaše šance na rozvoj žlučových kamenů, ale také chirurgický zákrok na hubnutí a určité druhy diet. Zjistěte, jak bezpečně snížit své. . .

Od Erica Ilton, RDN, CDNA 20. dubna 2018

Jak mi operace žlučníku vrátila život

Pro lidi jako Richard Brown existuje více než jeden způsob léčby žlučových kamenů.

Dr. Sanjay Gupta 24. září 2015

10 základních faktů o vašem žlučníku

Zde je to, co potřebujete vědět o užitečném – ale ne zcela zásadním – vnitřním orgánu.

Od Tara Haelle 15. srpna 2015

Trávicí problémy po operaci žlučníku

I když to není běžné, někteří lidé mohou mít po operaci žlučníku problémy s trávením.

Od Krisha McCoy 26. ledna 2010

Život bez žlučníku

Život bez žlučníku obvykle není velký problém, ale můžete se setkat s určitým nepohodlím. Zde je to, co můžete očekávat po odstranění žlučníku.

Od Krisha McCoy, 26. ledna 2010 “

Je to fakt života: Bakterie žijí na nás a v nás. Staphylococcus aureus je jedním z nich. Téměř každý třetí člověk nosí stafylokokové bakterie na kůži nebo v nose, ačkoli většina z nás na to nemá žádné škodlivé účinky.

S. aureus se však může změnit na stafylokokovou infekci, což způsobí vředy, puchýře a vyrážky na kůži. Stafylokoková infekce se může stát život ohrožující, pokud se bakterie dostanou do těla přes ránu nebo chirurgický řez. Infekce se pak může rozšířit do krve, kostí nebo hlavních orgánů, jako je srdce a plíce.

Vznik MRSA

Staph infekce se staly větší hrozbou pro veřejné zdraví od vývoje MRSA nebo methicilin-rezistentního Staphylococcus aureus. Methicilin je antibiotikum v rodině penicilinů a dříve se snadno zbavilo stafylokoků. Ačkoli mnoho stafylokokových infekcí lze stále úspěšně léčit methicilinem a podobnými léky, kmeny MRSA jsou vysoce odolné vůči mnoha antibiotickým ošetřením.

Infekce MRSA je velkým problémem, zvláště pokud se rozšířila z kůže. Ačkoli MRSA má pověst cirkulující v nemocnicích a zdravotnických zařízeních, až 12 procent infekcí MRSA se vyskytuje v komunitě a zdá se, že nesouvisí s expozicí zdravotnického zařízení.

Kdo je ohrožen Staph infekcemi?

Bakterie Staph, včetně MRSA, se šíří přímým kontaktem kůže s kůží s infikovanou osobou. Bakterie se také mohou šířit kontaktem s předměty, které se dotkly infikované osoby, jako jsou ručníky, prostěradla, břitvy, sportovní vybavení nebo obvazy.

Skupiny, které jsou nejvíce ohroženy rozvojem stafylokokové infekce nebo infekce MRSA, zahrnují:

Lidé, kteří byli nedávno hospitalizováni Lidé v pečovatelských domech nebo pečovatelských zařízeních Lidé s oslabeným imunitním systémem Děti v denní péči, kde je blízký kontakt dítěte s dítětem Sportovci, kteří mají navzájem kontakt kůže na kůži nebo sdílejí vybavení Členové armády Lidé, kteří se nechají tetovat

Staph Staph Podmínky a komplikace

Stafylokokové infekce a MRSA se nejčastěji vyskytují na částech těla, kde jsou vlasy nebo v místě řezů a škrábanců. Bakterie mohou způsobit kožní onemocnění, jako jsou:

Folikulitida Bakterie Staph se dostanou do vlasových folikulů, což způsobí, že se na kůži vytvoří malé bílé pustuly. Tyto pustuly jsou často obklopeny červenou kůží. Vře. Infekce vlasových folikulů může postupovat, dokud se nestane oteklou, červenou hrudkou na kůži nazývanou varem. Tyto hrudky jsou velmi bolestivé a obvykle bobtnají hnisem a zvětšují se, až prasknou a odtékají. Celulitida Pokud infekce pronikne hlouběji do kůže, může vytvořit oteklou, červenou oblast kůže, která je na dotek horká. Jak se oblast infekce celulitidy šíří, může se nakažený cítit horečně nebo špatně. Impetigo. Děti jsou tímto typem stafylokokové infekce nejvíce postiženy, což způsobuje, že se kolem nosu a úst vytvářejí puchýře. Tyto puchýře mohou prasknout, odtéct a poté tvořit křupavé, medově zbarvené stroužky. Syndrom opařené kůže. Tato forma stafylokokové infekce vytváří toxin, který způsobuje vyrážku po celém těle. Vyrážka způsobí, že se svrchní vrstva kůže odloučí a odhalí červenou a syrovou kůži, která připomíná opaření nebo popálení. Nejčastěji jsou postiženi novorozenci a velmi malé děti, které vyžadují hospitalizaci.

Staph infekce, včetně MRSA, které se rozšířily a prošly do vážné fáze, mohou způsobit příznaky jako:

Horečka zimnice únava a slabost bolest hlavy bolesti svalů kašel kašel dušnost bolest na hrudi

Léčba Staph infekcí

Většině stafylokokových infekcí kůže se lze vyhnout dodržováním správné hygieny. To znamená, že byste měli co nejdříve umýt jakékoli poranění kůže antibakteriálním mýdlem nebo čisticím prostředkem. Dále naneste antibiotickou mastičku a kůži překryjte čistým obvazem. Můžete užívat léky proti bolesti bez předpisu, jako je aspirin, acetaminofen (Tylenol a další) nebo ibuprofen (Advil, Motrin a další), abyste otupili bolest infikovaného místa.

Pokud se vyvine stafylokoková infekce kůže, lékař vám předepíše buď antibiotický krém nebo orální antibiotikum k léčbě. Pokud ano, nezapomeňte pečlivě dodržovat dávkovací schéma a – co je nejdůležitější – užít všechny prášky, které vám byly poskytnuty, i když se začnete cítit lépe. Pokud nedokončíte celý průběh léčby, stafylokoková infekce se může vrátit ve formě, která odolá antibiotikům. Vážné stafylokokové infekce mohou vyžadovat hospitalizaci.

Zastavení šíření Staph

Abyste zabránili šíření stafylokokových bakterií a MRSA, měli byste:

Ruce si často a důkladně myjte mýdlem a vodou nebo použijte dezinfekční prostředek na bázi alkoholu. Koupat se nebo sprchovat jednou denně; pokud jste sportovec, osprchujte se ihned po každé hře a trénujte. Udržujte všechna poranění kůže čistá a ovázaná, dokud se nezhojí. Nesdílejte žádné osobní věci, včetně ručníků a sportovního vybavení.

Staph infekce se mohou rychle stát nebezpečnými. Vyhledejte lékařskou pomoc co nejdříve a do písmene dodržujte všechny pokyny svého lékaře.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o zdravé kůži!

Nejnovější v kůži Krása

6 tipů po chirurgickém zákroku, které pomohou uzdravit váš řez

Správná výživa je klíčovou – ale často přehlíženou – součástí vašeho plánu obnovy.

Od Andrea Peirce 26. dubna 2021 Sponzorovaný reklamní obsah

Zeptejte se Castle Connolly Top Doctor: Jak stárnutí a gravitace ovlivňují vaši pokožku

Proslulý plastický chirurg, uznávaný jako nejlepší lékař Castle Connolly, diskutuje o faktorech, které ovlivňují vzhled naší pokožky a o tom, jak mohou pacienti. . .

Do 11. února 2021

Clean Beauty 101: Komplexní průvodce

Od Jessicy Migala 29. ledna 2021

Kalifornie zakazuje 24 toxických chemikálií z produktů osobní péče: Co vědět

Kalifornie, stát pro federální úsilí, se stala první v zemi, která zakázala určité chemikálie z kosmetiky a přísad pro osobní péči. . .

Rachel Jacoby Zoldan, 11. ledna 2021

Jaké jsou výhody rybího oleje pro vaše vlasy?

Jíst více celých ryb s omega-3 mastnými kyselinami může pomoci posílit vaše kadeře, ale existují omezené důkazy o tom, že pilulky z rybího oleje udělají to samé.

Od Jessica Migala 9. prosince 2020

Co je obličejová jóga? Navíc 5 cvičení k vyzkoušení doma

Stejně jako chodit do posilovny udržuje vaše tělo v kondici, tato cvičení inspirovaná jógou údajně posilují svaly na tváři, aby vám pomohly vypadat. . .

Od Moiry Lawler 13. října 2020

7 jednoduchých domácích hacků pro zdravou pokožku

Pro svou nejlepší pleť se dívejte za zásobování své ješitnosti výrobky pro péči o pleť a pozvěte do svého každodenního života návyky zdravé pokožky.

Od Moiry Lawler 9. října 2020

8 potenciálních přínosů kolagenu pro zdraví – a 1 věc, kterou nemůže udělat

Od kůže a kostí po zdraví střev a další, zde je návod, jak může módní doplněk posílit vaše zdraví a pohodu.

Od Jessica Migala 8. září 2020

20 způsobů, jak uchovat – a posílit – kolagen ve vaší tváři

Více kolagenu znamená méně vrásek a hladkou, zvednutou pokožku. Zde jsou aktuální produkty, ošetření v kanceláři a návyky životního stylu, pro které je třeba cvičit. . .

Od Jessicy Migala 28. srpna 2020

Je to psoriáza nebo je to ekzém? Nový test bez bolesti může říci

Na rozdíl od biopsií způsobují pásy pásky minimální nepohodlí a žádné jizvy.

Od Becky Upham, 10. srpna 2020 “

Ve 47 ​​letech mi diagnostikovali roztroušenou sklerózu a můj život se obrátil naruby. Snažil jsem se vstát z hlubin zoufalství, abych získal titul na jevišti kulturistické soutěže a současně se stal úspěšným vedoucím televizní produkce.

Když jsem ležel na nemocničním lůžku otupělý od hrudníku dolů, sotva jsem se mohl hýbat a byl mi diagnostikována roztroušená skleróza, netušil jsem, jakou cestu jsem se chystal podniknout. Měl jsem dvě možnosti: poddat se nemoci a s největší pravděpodobností skončit na invalidním vozíku, nebo s ní bojovat ze všech sil, jako to udělal David proti Goliášovi v Bibli. Stejně jako můj jmenovec jsem si vybral bitvu. Nyní jsem autorem založeným na víře, s knihou o mé cestě s MS, nazvanou Davidův Goliáš.

Nejsem omezen roztroušenou sklerózou a ani vy byste NEMĚLI být. MS mě nedefinuje, nebrání mi ani mi nebrání dosáhnout mých cílů. Existují způsoby, jak bojovat s MS pomocí kondice pomocí mozku a těla ve vaší výzvě. Pojďme na tom společně pracovat…

Cvičte opatrně

Když máte MS, musíte si více uvědomovat své limity. Naše svaly a nervový systém nejčastěji nereagují stejně jako někdo, kdo s nemocí nežije. Nemůžeme cítit bolest stejně jako ostatní, ani nevíme, kdy se naše těla příliš protahují nebo stahují. Jsme otupělí a často nekoordinovaní v mnoha pohybech. Je proto nesmírně důležité vždy se řádně rozcvičit, zvedat činky nebo používat stroje řízeným pohybem a NEPOKOUŠEJTE se vrátit roky zpět, abyste dokázali, že dokážete to, co jste dělali předtím, než jste byli člověk s RS.

Jako celoživotní kulturista a muž, který stál na vysoké úrovni soutěže v 50 letech s roztroušenou sklerózou, jsem zjistil, že jsem ve své snaze nabrat svalovou hmotu překonal bod zranění. Trénink s takovou intenzitou, jakou trénuji, zvedání směšně těžkých vah a stále boj s MS mě naučil, co je při práci s touto nemocí příliš.

Nejničivější příhoda toho, co NEDĚLAT, když jste otupělí z MS, se stala na mé cestě do této kulturistické fáze v roce 2009. „Zahříval jsem se“ na benchpressu s 225 lbs na baru. Dokončil jsem několik opakování a poté šel na 275 liber, 315 liber a 375 liber bez jakýchkoli problémů. Váhy se cítily skvěle, hrudník jsem měl napumpovaný a byl jsem připraven udělat to, co jsem za 25 let na bench pressu neudělal … stiskněte 405 funguje dietonus? liber.

Selský rozum jde z okna

Se svým tréninkovým partnerem jsem naložil závaží, sedl si na lavičku a svezl se do výtahu. Asi po minutě, kdy jsem si řekl, že je to lehká váha, jsem si lehl na lavičku a chytil se baru. Tady by měl vstoupit zdravý rozum. U MS mi chybí schopnost bezpečně uchopit cokoli rukama a v končetinách cítím brnění/necitlivost. Necítím, že by se mi svaly stahovaly nebo natahovaly jako zdravý člověk, a proto opravdu necítím hrudník, když zvedá váhu na bench pressu. Člověk by si myslel, že při všech těch letech, co trénuji, budu mít rozum, abych se NEPROVÁŽIL za bod, kde by mohlo dojít ke zranění. Ale v mé touze být Supermanem v tělocvičně zdravý rozum vyšel z okna.

Když jsem snížil váhu, cítil jsem tlak 405 liber, jak klesá. Byl to pocit, který jsem tak dlouho nezažil, a to, že jsem to dokázal zvládnout, mi dávalo falešný pocit bezpečí, dělat to znovu a znovu. Třikrát jsem zvedl váhu a řekl si v hlavě: „Ještě jeden. “Začal jsem tedy snižovat laťku, sundal si ji na hruď a začal ji tlačit zpět nahoru pro své čtvrté opakování.” Když váha začala stoupat, cítil jsem, že moje pravá strana není schopna tlačit rovnoměrně na levou, ale s necitlivostí MS nebyla žádná bolest, takže jsem pokračoval v tlačení a boji. Během několika sekund jsem slyšel něco, co znělo jako trhání kusu papíru, a tyč rychle sestoupila na mou hruď. Můj tréninkový partner ze mě stejně rychle stáhl tyč a vzal váhu. Kdybych neměl pozorovatele, nerad bych přemýšlel, co by bylo dál.

Roztrhané svaly a vnitřní krvácení

Když jsem se posadil, nemohl jsem pohnout pravou paží a pravá hruď mi otékala a červenala se. Bylo zřejmé, že jsem způsobil nějaké velké poškození. Poté, co jsem spěchal ke svému lékaři sportovní medicíny, jsem byl informován, že jsem si vážně roztrhl pravou pec. Trvalo však několik týdnů, než vnitřní pomalé krvácení ze slzy ustalo a otok se snížil, takže MRI odhalila mou pec úplně odtrženou od šlachy a napůl do poloviny hrudníku.

Trvalo mi mnoho rehabilitace, hodně bolesti a obrovské odhodlání pokračovat v tréninku na MS Bodybuilding Challenge. Ale udělal jsem to, a přestože mě to vrátilo o šest měsíců zpět, stále jsem mohl soutěžit a získat nejinspirativnější trofej v roce 2009 na floridském státním mistrovství v kulturistice. Udělal jsem to tak, že jsem měl polovinu pravé prsní kosti roztrženou do středu hrudníku, ale stejně jsem to udělal. Později jsem se dozvěděl, že neexistuje žádný způsob, jak opravit tuto silnou slzu, zvláště když je natržený samotný sval a ne šlacha.